0
 
 
Strona główna Zmiany w rozliczeniach za rok 2013 w Holandii
A A A
 
Uzupełnij poniższe dane. Otrzymasz bezpłatną poradę i konsultację - zadzwonimy!
Wybierz rok
Podaj wynik: 1+5=
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych...
 

Zmiany w rozliczeniach za rok 2013 w Holandii! 

Styczeń to zawsze czas oczekiwania na roczną kartę podatkową tzw. Jaaropgave. W tym roku większość Polaków jednak nie będzie zadowolonych z wyników decyzji podatkowych tzw. Aanslag 2013. Dlaczego? Ponieważ zmieniły się regulacje dotyczące kalkulowania podstawy do opodatkowania.

 

 

O co dokładnie chodzi w tej zmianie?

W poprzednich latach osoba, która nie zarobiła więcej niż ok. 7400 EUR mogła liczyć na zwrot całego podatku. Było to pewne, że podatek wróci w całości na konto podatnika. Jednak rząd w Holandii szukając dodatkowych wpływów do budżetu podjął decyzję o zmianie przepisów na niekorzyść podatnika. Polacy stanowią sporą grupę imigrantów w Holandii dlatego zmiana przepisów przyniesie spore oszczędności. W chwili obecnej  Polacy otrzymają nawet 60 % mniej zwrotu podatku! 

Algemene Heffingskorting - bo tak nazywa się ulga, wokół której jest całe zamieszanie, zostanie pomniejszona w stosunku do przepracowanego okresu. Przepracowany okres z kolei ściśle wiążę się z okresem ubezpieczenia w Holandii. Zatem ulga dzieli się na 12 miesięcy, a następnie mnoży odpowiednio przez ilość przepracowanych miesięcy. Polacy, którzy pracowali cały rok aż tak nie odczują tego na kieszeni. Najbardziej poszkodowani są Polacy pracujący sezonowo ( 2-4 miesiące),  a ich do Holandii napływa najwięcej. Należy tutaj zaznaczyć, że zmiany przepisów dotyczą tylko obcokrajowców - osoby z zameldowaniem w Holandii wciąż mają prawo do pełnej ulgi. 

W lutym 2014 Belastingdienst udostępni oprogramowanie dla obcokrajowców, gdzie najprawdopodobniej potwierdzą się nasze przewidywania. Wtedy też będzie można wykonać przykładową symulację dla rozliczenia indywidualnego i wspólnego z partnerem fiskalnym. 

Ważny jest okres zatrudnienia

Jeśli zlecasz nam wykonanie zeznania podatkowego, to musisz pamiętać, że obowiązkowo  należy podać dokładny okres zatrudnienia. Okres ten możesz sprawdzić na umowie o pracę, odcinkach wypłat, czy kopiach polis ubezpieczeniowych. To, jaki okres nam podasz, będzie miało wpływ na wstępną kalkulację. W Twoim interesie jest, aby podany przez Ciebie okres był zgodny z prawdą. 

Zachęcamy do odzyskania podatku i zlecenie nam usługi. Oprócz tego wykonujemy wnioski o dofinansowania do ubezpieczenia i zasiłki. Chętnie udzielimy dodatkowych odpowiedzi  : napisz do nas na biuro@podatkimeritum.pl lub zadzwoń 534 007 008. Pamiętaj, że im szybciej wyślemy zeznanie do urzędu, tym szybciej otrzymasz zwrot na konto. 

 
         
  O nas
Aktualności
Współpraca
Zwrot podatku z Holandii
Zwrot podatku z Niemiec
Zwrot podatku z Anglii
Zwrot podatku z Irlandii
Zwrot podatku z Norwegii
Formularz kontaktowy
QR Kod
 
 
Copyright 2012 by Meritum Group. All Rights Reserved
Polityka prywatności | Oddziały
Projektowanie stron www - iPolska.com.pl